REMER POLSKA

Zbiorniki magazynowe i technologiczne

W dużym zakładzie produkcyjnym należy zadbać o to, by ciecze, szczególnie te niebezpieczne, były odpowiednio przechowywane. Dlatego jako renomowany producent oferujemy zbiorniki magazynowe oraz technologiczne z tworzywa sztucznego. Produkujemy je w kształcie cylindrycznym oraz prostopadłościennym. Zbiorniki magazynowe oraz technologiczne wykonujemy metodą zgrzewania płyt. Ich wymiary są dopasowane do ograniczeń, jakie obowiązują na terenie zakładu. Zbiorniki zostają zaprojektowane w oparciu o deklarowaną temperaturę pracy oraz rodzaj medium. Przeznaczeniem naszych wyrobów jest przechowywanie mniej lub bardziej agresywnych substancji chemicznych, a więc żrących, łatwopalnych i trujących. Co więcej, zbiorniki można stosować wewnątrz, a także na zewnątrz budynku. Ich konstrukcję dopasujemy do potrzeb naszych klientów. W przypadku zbiorników technologicznych tworzymy modele o płaskim lub skośnym dnie, z dachem stożkowym, jak również bez zadaszenia lub z dołączoną drabiną. Bogate doświadczenie w tworzeniu oraz spawaniu zbiorników z tworzyw sztucznych gwarantuje wysoką jakość wykonania i trwałość naszych produktów, niezależnie od tego, czy są to modele techniczne, naziemne, retencyjne (PP), czy podbasenia (PP).

Rodzaje pojemników magazynowych

Posiadamy w swojej ofercie dwa rodzaje kontenerów magazynowych – zarówno te przeznaczone do przechowywania mediów nieagresywnych, jak i agresywnych. Drugie z wymienionych muszą być wykonane z odpowiednich materiałów, ponieważ ich przeznaczeniem jest przechowywanie substancji trujących, żrących oraz łatwopalnych. Dodatkowo wymagają one posiadania zabezpieczenia, które pomoże zapobiec wydostaniu się cieczy z kontenera.

Pojemniki wykonujemy na zamówienie – każdy z nich jest dostosowany do wytycznych klienta pod względem wysokości, szerokości oraz materiału, z jakiego został wykonany. Dzięki temu można mieć pewność, że kontener będzie pasował do przedsiębiorstwa.

Warianty techniczne budowy zbiornika:

  • bez dachu,
  • dach płaski,
  • dach skośny,
  • dach stożkowy,
  • dno płaskie,
  • dno skośne,
  • dno stożkowe,
  • niezbędne króćce,
  • włazy rewizyjne,
  • uchwyty transportowe,
  • wskaźnik poziomu cieczy,
  • drabiny.

Zbiorniki technologiczne

Nie istnieje branża przemysłowa, w której nie znalazłoby zastosowania specjalistyczne wyposażenie do realizacji zaawansowanych procesów produkcyjnych. W każdym zakładzie niezbędny jest niezawodny, dedykowany sprzęt. Jako producent termoplastycznych tworzyw sztucznych oferujemy cylindryczne i prostopadłościenne zbiorniki technologiczne. Projektując je, bierzemy pod uwagę rodzaj medium oraz deklarowaną temperaturę. Zbiorniki technologiczne mogą być zarówno naziemne, jak i podziemne, w zależności od ich przeznaczenia czy wymagań technicznych.

Przeznaczeniem zbiorników technologicznych (w tym naziemnych) jest przechowywanie mniej lub bardziej agresywnych substancji chemicznych, a więc żrących, łatwopalnych i trujących. Montaż zbiornika technologicznego odbywa się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jego konstrukcję dopasujemy do potrzeb i oczekiwań naszych klientów. Tworzymy modele o płaskim lub skośnym dnie, z dachem stożkowym, jak również bez zadaszenia, a także z dołączona drabiną.

Zbiorniki na media nieagresywne

Zbiorniki na media nieagresywne nie wymagają odbioru UDT – jednak na życzenie klienta mogą zostać wykonane z takim dopuszczeniem. Do takich zaliczają się zbiorniki techniczne, w tym retencyjne PP.

Zbiorniki na media agresywne

Zbiorniki na media żrące oraz trujące grupy 6 i 8 wg klasyfikacji ADR podlegają obligatoryjnie dozorowi UDT. Zbiorniki z tej grupy należy zabezpieczyć na wypadek rozszczelnienia poprzez zastosowanie zbiornika wychwytującego, płaszcza z monitoringiem szczelności lub betonowej tacy wychwytującej. Doskonałym przykładem są zbiorniki podbasenia PP (polipropylenowe), które wykorzystuje się do magazynowania oraz dystrybucji substancji chemicznych, w tym na przykład kwasów i zasad. Dzięki odporności chemicznej i wysokiej wytrzymałości mechanicznej zbiorniki podbasenia PP to najlepszy wybór przy niebezpiecznych substancjach.

Zbiorniki są projektowane przy użyciu narzędzi 3D CAD.